Archiwum: awaria

awaria

Czemu jakość konstrukcji stalowych jest taka ważna? Tu chodzi bowiem o kwestie bezpieczeństwa wielu osób

Konstruując różnego typu hangary magazynowe, wiaty czy hale stalowe potrzebne jest, aby przestrzegać wymagane wymagania. Jedynie najlepszy producent konstrukcji stalowych ma możliwość dostarczyć odpowiedni sprzęt, a właściwa ekipa zorganizuje tego typu projekt. Tak zresztą musi być, chociaż czasem przecież słyszy się o wypadkach, przykładowo gdy burzy się konstrukcja stalowa.

Metoda elementów skończonych jako uniwersalnie używane narzędzie do wyliczeń inżynierskich

Analizy mes to inaczej Metoda Elementów Skończonych (MES) pozwala na wszechstronną analizę wytrzymałości, sztywności oraz optymalizację masy i geometrii elementów konstrukcji, zaczynając od łatwych struktur części maszyn a kończąc na konstrukcjach pudeł pojazdów szynowych, autobusów, tramwajów. Strategia jest używana w wielu obrębach jak: mechanika ciał stałych, mechanika płynów, analiza termiczna, analiza pól magnetycznych i elektrycznych. Jak z samej terminu wolno wywnioskować – główną cechą procedury jest podzielenie analizowanego przedmiotu (lub obszaru pola) na siatkę małych elementów skończonych.

Każdy dom powinien być stosowanie ogrzewany. O czym warto wiedzieć?

Gdy stawiamy dom, jedną z istotniejszych rzeczy, o które musimy zadbać, jest jego ogrzewanie. Rzecz jasna nie będziemy korzystać z niego cały czas, aczkolwiek zimniejsze pory roku mogą nam uprzykrzyć życie, dlatego warto zadbać o to, byśmy w domu czuli się wówczas komfortowo i bezpiecznie.
Oprócz wyboru konkretnej instalacji, bardzo kluczowe są również niektóre elementy, takie jak np. ciepłomierze.