Archiwum: awaria

awaria

Metoda elementów skończonych jako uniwersalnie używane narzędzie do wyliczeń inżynierskich

Analizy mes to inaczej Metoda Elementów Skończonych (MES) pozwala na wszechstronną analizę wytrzymałości, sztywności oraz optymalizację masy i geometrii elementów konstrukcji, zaczynając od łatwych struktur części maszyn a kończąc na konstrukcjach pudeł pojazdów szynowych, autobusów, tramwajów. Strategia jest używana w wielu obrębach jak: mechanika ciał stałych, mechanika płynów, analiza termiczna, analiza pól magnetycznych i elektrycznych. Jak z samej terminu wolno wywnioskować – główną cechą procedury jest podzielenie analizowanego przedmiotu (lub obszaru pola) na siatkę małych elementów skończonych.

Czemu jakość konstrukcji stalowych jest taka ważna? Tu chodzi bowiem o kwestie bezpieczeństwa wielu osób

Konstruując rozmaitego rodzaju magazyny, wiaty czy hale stalowe niezbędne jest, ażeby respektować niezbędne zasady. Jedynie najlepszy producent konstrukcji stalowych może zapewnić dobry sprzęt, a właściwa grupa zrealizuje taki projekt. Tak zresztą musi być, chociaż czasami w końcu słychać o wypadkach, przykładowo gdy zawala się stalowa instalacja.

Każdy dom powinien być stosowanie ogrzewany. O czym warto wiedzieć?

Gdy stawiamy dom, jedną z istotniejszych rzeczy, o które musimy zadbać, jest jego ogrzewanie. Rzecz jasna nie będziemy korzystać z niego cały czas, aczkolwiek zimniejsze pory roku mogą nam uprzykrzyć życie, dlatego warto zadbać o to, byśmy w domu czuli się wówczas komfortowo i bezpiecznie.
Oprócz wyboru konkretnej instalacji, bardzo kluczowe są również niektóre elementy, takie jak np. ciepłomierze.